Ką ir kaip valgo mūsų ugdytiniai

Ką ir kaip valgo mūsų ugdytiniai

 
Išbandėm patys ir daug sužinojom

Šiandien tęsėme projektą "Išbandau ir sužinau" laipiojimo centre "Miegantys drambliai". Sužinojome kokių laipiojimo rūšių yra, kokia dėvima apranga ir kokia reikalinga įranga norint užsiimti šia veikla. Sekėsi išties puikiai, emocijų išgyventa įvairių: nepasitikėjimas, baimė, drąsa, noras begalinis, jėgų neįvertinimas. Tačiau misija įveikta - išbandėm patys ir daug sužinojom

 
Lopšelio grupės "Mažyliai" ugdytinių veikla

2018m. "Mažylių"  grupės vaikučių adaptacija  truko neilgai. Dėka supratingų ir kantrių tėvų  ugdytiniai adaptavosi gana greitai. Jau spalio babaigoje buvo galima daryti išvadas, jog grupėje ugdosi aktyvūs, turintys žingeidų charakterį vaikai. Po naujųjų  metų darome išvadas, jog vaikai jaučiasi psichologiškai gerai, yra aktyvūs, palankiai priima ne tik auklėtojas, bet ir kitus pedagogus ir darbuotojus, todėl  aktyvinsime visapusišką vaikų ugdymą(si). Akimirkos iš kasdieninės grupės veiklos.☺☺☺.

 
Domėjosi gyvąją gamta bei jos apsauga

Sausio 7-11 dienomis, pasnigus ir pašalus, "Zuikučių" grupės vaikai, padedami Aldonos ir Jurgitos, domėjosi gyvąją gamta bei jos apsauga, įvairiais paukščiais ir jų gyvenimu žiemą. Pasitarę kartu nusprendė pagaminti skanėstų paukšteliams. Tad ryto rato metu vaikai kalbėjosi apie likusius žiemoti paukščius, knygelėse ieškojo pažįstamų paukščių. 

 
Didžiuojamės ugdytinių pasiekimais

"Smalsučių" grupės ugdytinė Skaistė Papievytė ir "Kodėlčiukų" grupės ugdytinė Elena Vėželytė 2018 m. gruodžio mėnesį dalyvavo Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų 5-7 metų vaikų piešinių konkurse "Su atšvaitu saugiau". Abiejų mergaičių puikus gebėjimas paišyti buvo įvertintas priziniais laimėjimais. Sveikiname nugalėtojas! 

 
Froktalinis piešimas - kas tai?

Sausio mėnesį pradėjome bendru projektu su Petrašiūnų bendruomenės centru. "Voveriukų" grupės ugdytiniai dalyvavo froktalinio piešimo projekte "Froktalinis piešimas - kas tai?". Vaikai susipažino ir išbandė naują piešimo būdą "raizgalynę", atrado patinkančias spalvas, formas, bandė atsipalaiduoti, nusiraminti. Piešiant mėgino "išlaisvinti " savo emocijas, vystyti vidinius talentus, kūrybiškumą."

 
Dėmesio!

 

Šių metų sausio 17d. 17 val. organizuojamas lopšelio-darželio "Šilelis" visuotinis tėvų susirinkimas, kuris vyks įstaigos muzikos salėjė. 

 

 
Keičiasi vaikų mityba
Informuojame, jog nuo 2019-01-07 lopšelyje-darželyje "Šilelis" keičiasi vaikų mityba , vadovaujantis : LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO  ĮSAKYMU " DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2011 M. LAPKRIČIO 11 D. ĮSAKYMO NR. V-964 „DĖL MAITINIMO ORGANIZAVIMO IKIMOKYKLINIO UGDYMO, BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE IR VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO 2018 m. balandžio 10 d. Nr. V-394 Vilnius.
 
Sveikinimas

 Gražių švenčių!

 
Supervaikų Kalėdinis turnyras 2018

"Voveriukai" laukia švenčių akyviai. Jie dalyvavo fizinio aktyvumo studijos "Supervaikai" organizuojamame turnyre "Supervaikų Kalėdinis turnyras 2018".  Smagu varžytis su kitais vaikais šauniose rungtyse, susipažinti, susirasti draugų ir bendraminčių iš kitų Kauno darželių."

 
Futboliuko Kalėdos 2018

"Gruodžio 8-ąją Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko laukiamiausia šventė futbolo gerbėjams. Čia ketvirtus metus iš eilės vyko respublikinis ikimokyklinių įstaigų vaikams skirtas renginys "Futboliuko Kalėdos 2018", kurį organizuoja Masinio futbolo asociacija (MaFa), Nacionalinė futbolo akademija bei respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Futbolo žaidimu mėgavosi jungtinė "Smalsučių"-"Voveriukų" grupių komanda bei auklėtojos Rasa bei Marina. Festivalis sukvietė 32 komandas po 8 narius iš visos Lietuvos. Futbalas- išties šaunus žaidimas."

 
Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė

"Gruodis prasidėjo aktyviai ir sportiškai, nes pačią pirmąją mėnesio dieną pakvietė respublikos ikimokyklinių įstaigų ugdytinius, jų pedagogus bei tėvelius į kasmetinį festivalį "Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė". Šiais metais festivalyje dalyvavo ir atliko įvairias užduotis  "Kodėlčiukų" grupės mergaitės: Urtė, Justė, Ula, Elena ir Augustė. Rungtyse jas lydėjo pedagogės Rasa Eugenija Baušienė bei Zita Malinauskienė."

 
Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Kauno sporto halėje

Kultūros ir Socialinių paslaugų skyriai gruodžio 3-14 dienomis organizuoja renginius neįgaliųjų dienai paminėti

 
Sėkmingas programos "Zipio draugai" pirmos dalies užbaigimas

"Kodėlčiukų" grupės ugdytiniai sėkmingai baigė pirmąją programos "Zipio draugai" dalį "Jausmai". Ši dalis skirta lavinti vaikų gebėjimą atpažinti pagrindinius jausmus: liūdesį, pyktį ar susierzinimą, pavydą ir jaudulį. Kadangi tikslas buvo padėti vaikams įveikti sunkumus, šioje dalyje kalbėjome apie neigiamus jausmus, kuriuos sunku išgyventi bet kuriame amžiuje.

 
Išbandau ir sužinau

Lapkričio 6 d. "Voveriukų" grupėje startavo projektas "Išbandau ir sužinau". Pirmoji išvyka - aplankyti Lietuvos sporto muziejų. Vaikai sužinojo kokių yra sporto šakų, kokie įrankiai, prietaisai, priemonės yra naudojami ir kam jie skirti. Taip pat pamatė daugybę prizų, taurių ir medalių, kuriuos iškovojo Lietuvos sportininkai.

 
Sportuojantis koridorius

"Vaikai sportuoja sporto salėje, darželio kieme, šiek tiek grupėje, o kodėl gi neperkėlus fizinio aktyvumo į kitas erdves? Koridorius? Mes jų turim tikrai nemažai. Tad smagiai dalyvaujam RIUKKPA organizuojamoje akcijoje "Sportuojantis koridorius".

 
Rimties ir susikaupimo akimirkos

Petrašiūnų kapinės - vienos iš žymiausių kapinių Lietuvoje. Jos yra netoli mūsų darželio. "Smalsučių" grupės ugdutiniai kartu su auklėtoja Rasa geba ne tik švesti šmėklines , bet ir susikaupti bei  pagerbti mirusiuosius.Grupės ugdytiniai aplankė žinomų žmonių kapelius: Salomėjos Nėries, Bernardo Brazdžionio, alpinistų, knygnešių, Mikutavičiaus ir kt.  

 
"Smalsučių" grupės Šmėklinės

Smalsučių grupė kiekvienais metais tradiciškai mini Šmėklines. Prie reikiamos atributikos ir nuostabių kaukių aktyviai prisideda ugdytinių tėveliai . Patys vaikai itin aktyviai ir išradingai dekoravo Šmėklinių atributiką- moliūgą. Ko visuomet laukiame -pačių vaikų idėjų, siūlymų, kūrybiškumo- čia buvo su kaupu!

 
Visuomenės sveikatos specialisto veikla

Vilmutė pravedė vaikučiams paskaitėlę apie rankyčių priežiūrą. Paskaitėlės metu buvo panaudoti specialūs milteliai,kurių pabėrus ant rankų,jas patrynus ir pašvietus specialiu prožektoriumi išryškėja mikrobai. Vaikučiai buvo mokomi taisyklingai plautis rankytes. Po paskaitėlės mažieji buvo apdovanoti užduotėlių knygelėmis apie sveiką gyvenseną. Vaikams labai patiko paskaita,vaizdinė medžiaga ir užduotėlės!

 
Sulaukę rudenėlio

Sulaukę rudenėlio, vaikai keliavo ir susipažino su Vitaminais. O susiradę draugų jie kartu kūrė daržovių paveikslus, panaudodami įvairią gamtinę medžiagą, daržoves ir vaisius. Netrūko žaidimų, dainelių, linksmų estafečių ir geros nuotaikos.

 
Žaismingai leido laiką tyram ore

Spalio 10 d. "Voveriukų" ir "Zuikučių" grupės žaismingai leido laiką tyram ore, sulaukė keleto draugų ir ieškojo lobių.

 
Bėgimas 250 metrų

Spalio 6 d. minime kūno kultūros ir sporto dieną. Tad jau tradicine tampa akcija "Bėgimas 250 metrų" šiai dienai paminėti. Akcijoje dalyvaudavo patys vyriausieji "Kodėlčiukų" grupės ugdytiniai. Šiemet prie jų prisijungė ir "Voveriukai". Vaikai trąsą pirmą kartą įveikė lydimi auklėtojų, o paskui bandė tą daryti savarankiškai. Jiems sekėsi puikiai, o trąsa buvo ne iš lengvųjų.

 
Mylimi ugdytiniai - mylimiems mokytojams

Mokytojų dienos proga  lopšelio-darželio "Šilelis" pedagogai gavo ugdytinių dovaną - savo portretus. Gyvenimas susideda iš didelių ir mažų įvykių, kurie paįvairina kasdienybę ir kuriais matuojama gyvenimo kelionė. Nuostabų spalio 5 -osios rytą gyvenimo kelionės akimirka sustojo ties nuostabiais ugdytinių jausmais, atskleistais dailėje. Žiūrėdami į save, mes pedagogai, kaip niekad daug juokėmės.... Ir tai yra nuostabu.... 

 
Rieda ratai rateliukai ir BeActive

"Rugsėjo 19 d. Kauno lopšelis-darželis "Šilelis" dalyvavo tarptautinėje akcijoje "Rieda ratai rateliukai" ir judriojoje Europos  savaitėje  #BeActive. Džiaugiamės dalyvių gausa ir pasirengimu šiai akcijai: daugelis vaikų turėjo įvairias apsaugas - šalmus, pirštines, alkūnių ir kelių saugos priemones bei liemenes. Jie ne tik riedėjo, bet ir stengėsi kelyje laikytis kelio ir kilnaus elgesio taisyklių."

 
MAŽŲJŲ ADAPTACIJA - NE PATARIMAI , O KONKRETŪS SPRENDIMAI.....

Konsultuojame tėvelius,  patariame,  kaip tikslingiau ir kokybiškiau spręsti individualios adaptacijos klausimus. Kryptingai veikiame - koreguojame mažųjų dienotvarkę (mitybos poilsio ir skirtingo buvimo įstaigoje laiką). Vadovaujamės psichologų patarimais bei pedagogine patirtimi lengvindami "naujokiukų" savijautą. Itin svarbus faktorius- tinkamos aplinkos sukūrimas. Nuostabu, jei oras leidžia, kuo daugiau laiko praleisti lauke - saugioje, "minkštoje" ir mišku kvepiančioje aplinkoje. 

P. S. atkrepkite dėmesį - neverkia nei vienas vaikutis

 
Informacija

Linkime kiekvienam kuo aktyviau rūpintis savo sveikata.

 
Sveikinimas rugsėjo pirmosios proga

Palengva, nejučia

Su rudens spalva ir rudenio vėjais,

Žolynų gyvybę vėsa palytėjęs,

Su astrų kvapu ir gervių klyksmu

Prie kiekvieno iš mūsų sustoja... rugsėjis.

 
Vasaros siurprizai

"Vasara - puikus metas susipažinti, draugauti, šęlioti, atrasti, džiaugtis vasaros siurprizais. Birželio 26d. kartu su vaikais iš "Rudnosiuko" ir "Drevinuko" darželių ieškojome užduočių, linksmybių ir staigmenų pramogoje "Vasaros siurprizai", skirtoje fizinio aktyvumo bei kalbinių gebėjimų skatinimui."

 
Dėl sveikatos pažymų

Nuo 2018 m. birželio 1 d. visi šeimos gydytojai, vaikų sveikatos pažymas pildo sistemoje, kuri sujungta su VSSIS. Lopšeliai-darželiai prisijungimą prie šios sistemos turės tik nuo 2019 m. Tėvai turi prašyti šeimos gydytojo, kad vaiko sveikatos pažymą atspausdintų ir duotų prisijungimo kodą (gydytojai privalo), tada jie patys turės 4 galimybes šią pažymą atsispausdinti (jeigu vaikas lankys būrelį mieste, ar norės pereiti mokslo metų bėgyje į kitą įstaigą). 

 
Svarbu!

Gerb. Tėveliai, primename, jog 2018m. liepos mėnesį darželis nedirbs. Jūsų vaikučius  priims Kauno lopšelis darželis "Drevinukas". Reikiamus sąrašus ir dokumentus sutvarkysime mes. Linkime gražios,  šiltos ir saugios vasaros.

 
Pasaulinė orientavimosi sporto diena

Gegužės 23 d. vyko Pasaulinė orientavimosi sporto diena, kurią 700 Kauno miesto ikimokyklinukų pažymėjo mažąjame Ąžuolyne. Lopšelį-darželį "Šilelis" atstovavo "Voveriukų" ir "Smalsučių" grupių vaikučiai. Trąsa išties buvo nelengva, su "įkalnėm" ir "nuokalnėm". Iššūkis tiek vaikams, tiek pedagogams.

 
Kauno vaikų darželių jungtinio choro festivalis "Mamai, tėčiui ir gimtinei"

Kauno įgulos karininkų ramovėje gegužės 14 d. vyko Kauno vaikų darželių jungtinio choro festivalis "Mamai, tėčiui ir gimtinei". Šis koncertas skirtas  ikimokyklinių įstaigų muzikos mokytojų draugijos 25-erių  metų jubiliejui ir Lietuvos 100-mečiui paminėti. Vaikai, paruošę kūrinius, ryte rinkosi į generalinę repeticiją, o iškilmingas koncertas vyko vakare. Koncerte dalyvavo "Kodėlčiukų" grupės vaikai kartu su muzikos vadove Ineta Martišiene.

 
Vyko "Lietuvos mažųjų žaidynių 2018" II etapo varžybos

Kauno lopšelyje-darželyje "Klevelis" vyko "Lietuvos mažųjų žaidynių 2018" II etapo varžybos, kuriose susitiko  "Klausučio", "Klumpelės", "Kregždutės", "Vilnelės" ir "Šilelio" ikimokyklinių įstaigų penkiamečiai. Nestigo čia nei linksmybių, nei susikaupimo, nei džiugesio bei sveiko nuovargio. Nepadarėme nei vienos klaidos, tačiau iki finalinio etapo pritrūko šiek tiek vikrumo. Sveikiname nugalėtojus!

 
Mus aplankė velykiniai personažai - Jurgitėlė ir Simukas

Balandžio 3 dieną vaikai sulaukė svečių: juos aplankė velykiniai personažai - Jurgitėlė ir Simukas. Vaikai dainavo daineles, prisiminė mįsles, aptarė pavasario spalvas, kuriomis buvo marginami kiaušiniai. Taip pat šoko ir kitaip linksminosi.

 
Veiksmo savaitė „Be patyčių"

Šių metų kovo 19-23 dieną buvo minima veiksmo savaitė „Be patyčių". Mūsų įstaiga geranoriškai paskatino tėvelius perskaityti laišką tėveliams „Laiku pastebėti ir teisingai reaguoti" , kurį parengė Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis. 

 
SVARBU! Atnaujinta mokesčio tvarka
 
Žemės diena

Kovo 20-oji Žemės diena. Šią dieną paminėjome grožėdamiesi tėvelių, vaikų ir pedagogų gamintais ir kurtais darbeliais iš antrinių žaliavų. Taip pat prisiminėm eiles apie Žemę ir pavasarį, žiūrėjome filmuką apie nuostabią Lietuvos gamtą. O vėliau organizavome madų šou iš antrinių žaliavų, kuris susilaukė didžiulio dėmesio ir palaikymo. Dėkojame visiems tėveliams už jų geranoriškumą ir kūrybingumą.

 
Naujas projektas „Kauno bendruomeniniai šeimos namai“

Gerbiami įstaigos bendruomenės nariai,

Kauno mieste startuoja naujas projektas, kurį  vykdo Kauno miesto savivaldybė, Psichologinės paramos ir konsultavimo centras.

Projekte „Kauno bendruomeniniai šeimos namai“ dalyvaujančioms Kauno miesto šeimoms teikiama kompleksinė psichologinė, psichoterapinė bei socialinė pagalba. Siekiant vykdyti šeimos krizių prevenciją rengiamos įvairios šeimos įgūdžių ugdymo programos.

 
„Mano muzika – tau, tėvyne“

Šių metų kovo mėnesį mūsų priešmokyklinės "Kodėlčiukų" grupės ugdytiniai dar kartą pagerbė Lietuvą. Mažos širdelės ir švelnūs balsai sušildė lopšelio-darželio "Gandriukas" organizuojamo renginio  „Mano muzika – tau, tėvyne“ dalyvius ir svečius. Ačiū organizatoriams, mūsų ugdytiniams, muzikos vadovei Inetai Martišienei ir "palaikymo komandai" - ugdytinių tėveliams.

 
Trikrepšio festivalis

Kovo 12 d. lopšelyje-darželyje "Šilelis" vyko "Trikrepšio festivalis" skirtas  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai   paminėti. Jame varžėsi ir krepšinio elementus tobulino svečiai iš "Drevinuko" bei "Rudnosiuko" ikimokyklinių įstaigų. 

 
Informacija tėveliams dėl lopšelio-darželio "Šilelis" veiklos 2018m. vasarą

Gerbiami Tėveliai, informuojame, jog 2018m. vasarą lopšelis darželis  "Šilelis" nedirbs liepos mėnesį. Norinčius lankyti darželį vaikučius šį mėnesį priims Kauno lopšelis-darželis "Drevinukas".

 
"Lietuvos Mažųjų Žaidynių 2018" I etapo varžybos

Kovo 7-tą dieną lopšelyje-darželyje "Šilelis" vyko "Lietuvos Mažųjų Žaidynių 2018" I etapo varžybos. Jas organizuoja RIUKKPA ir LTOK. Jose dalyvavo keturios komandos iš "Geniukų", "Smalsučių" ir "Kodėlčiukų" grupių. 

 
KOVO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

KOVO  MĖNESIO  RENGINIŲ  PLANAS

 
Konferencija „Kuriu Gimtinei“
 Vasario 22 d. vaikų lopšelyje-darželyje "Vilnelė" vyko vaikų konferencija "Kuriu Gimtinei", kuriame dalyvavo Inesa Žiliukaitė. Konferencija skirta Lietuvos atkūrimo 100 paminėti. Jos metu konferencijos dalyviai - priešmokyklinukai" - demonstravo viešojo kalbėjimo įgūdžius, naudojant informacines technologijas. Inesa pristatė kartu su šeimos nariais kurtą Kauno pilies maketą.
 
Kūrybinis projektas „Koks gražus mažytis mūsų kraštas“

"Sausio 8-vasario 20 d. Kauno lopšelyje-darželyje "Drevinukas" vyko kūrybinis projektas "Koks gražus mažytis mūsų kraštas", kuriame dalyvavo ir "Šilelio" lopšelio-darželio ugdytiniai Ditė Juostaitė ir Adomas Paškevičius. Projekto metu vaikai kūrė eilėraščius apie Lietuvą ir juos iliustravo. Vaikų darbeliai šiuo metu puikuojasi iliustruotų eilėraščių parodoje. Vasario 21 d. vyko projekto užbaigimas ir eilėraščių rytmetys, kurio metu savo sukurtas eiles gimtinei deklamavo projekto dalyviai."

 

 
Mini įstaigos filmukas - Lietuvai 100

Brangūs lietuviai, lopšelio- darželio „Šilelis" bendruomenės nariai , sveikiname Jus sulaukus išskirtinai garbingos šventės – Atkurtos Lietuvos 100. Šia proga Jums, Jūsų šeimoms ir artimiesiems  linkime meilės, gerumo, kantrybes;  Miestams, bendruomenėms, organizacijoms- solidarumo.  Lietuviai  stiprūs, protingi, darbštūs ir be galo ištvermingi žmonės.  Mylėdami ir ugdydami Jūsų vaikus mes siekiame išugdyti  šias vertybes.  Nors maža dalele , nors trumpa akimirka Jūsų vaikai paliečia mūsų rankas, širdimi dovanoja pasitikėjimą. Savo juoku, apkabinimu, kūrybiškumu ir pasiekimais  gražina viltį, jog Lietuva gyvuos dar ne vieną šimtmetį. Siunčiame jums dovaną – mini įstaigos filmuką- Lietuvai 100 (Žiūrėti čia...). 

                                                                                                                 „Šilelio" pedagogai

 
Dėmesio! Paskaitos tėveliams
2018m. vasario 13d. 17.30 KPKC (Vytauto pr.44) paskaita tėveliams   „Kaip išjudinti Z - kartą“. Lektorė – A.Žemaitytė, LOSC psichologė, elitinio sporto konsultantė. Nemokamų paskaitų ciklas „Aktyvių tėvų akademija“.
 
 
 
Vasario mėnesio renginių planas

VASARIO MĖNESIO  RENGINIŲ PLANAS.

 
"Kodėlčiukai" keliavo į Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą
Sausio 25 dieną "Kodėlčiukai" keliavo į Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Vaikai įtvirtino pagrindines saugaus eismo kelyje taisykles, pakartojo kelio ženklus, prisiminė saugaus eismo taisykles judėdami dviračiais. Juos nustebino "robotas policininkas" ir žinoma sužavėjo naktinis miesto gatvių eismas. 
 
Dėl brandumo mokyklai vertinimo pakeitimų

Dėl brandumo mokyklai vertinimo pakeitimų.

 
Žiemos futbolo turnyras

2018-ji prasidėjo sportiniu renginiu - vykome į "Žiemos futbolo turnyrą", kuris vyko šv.Mato gimnazijos sporto salėje. Susirinko gausus būrys sporto entuziastų ir futbolo mėgėjų iš įvairių Kauno miesto darželių: "Šilelio", "Rudnosiuko", "Drevinuko", "Pienės", "Pušynėlio" ir kitų. Kiekviena komanda pristatė savo šūkį, turėjo palaikymo plakatą. Vaikai linksmai žaidė futbolą, net su trim kamuoliais iškart, tai įvarčių  netrūko. Apdovanojimus įteikė Kalėdų Senelis, o jam talkino  kelios Snieguolės. Išties smagi metų pradžia - pradedam nuo medalių! Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Sausio mėnesio renginių planas

SAUSIO MĖNESIO  RENGINIŲ PLANAS

 
Kalėdinis sveikinimas

 
Išvyka įJakelio žvakių fabrikėlį

 

Gruodžio 6-ąją "Kodėlčiukai" apsilankė Jakelio žvakių dirbtuvėse, kuriose susipažino su žvakių gamybos technologijomis, patys dažė ir gamino. Vaikai apžiūrėjo įrengimus, bendravo su darbuotojais, uždavė jiems klausimų. Kaip jiems sekėsi, galite pamatyti fotogalerijoje ir  čia:https://youtu.be/SgaYpU_1OL4
 
Informacija tėveliams

2017 m. gruodžio 13d. 17.30 KPKC „Aktyvių tėvų akademija“ paskaita „Kaip užauginti savarankišką vaiką?“. Lektorė – psichol. G. Jurkevičienė (VšĮ ,,Mokymų ir psichologinio konsultavimo centras”). Nemokamų paskaitų ciklas tėvams. 

 
GRUODŽIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

GRUODŽIO MĖNESIO  RENGINIŲPLANAS

 
Edukacinę išvyką į įmonę "Dianos saldainiai"
Š. m. lapkričio 15 dieną su vyresniais "Smalsučių" grupės ugdytiniais turėjome edukacinę išvyką į įmonę "Dianos saldainiai'. Išvykos metu sužinojome kaip gaminami ledinukai.
Ugdytiniai, kaip tikri mažieji technologai, gavo vienkartinę aprangą, skirtą dirbti maisto gaminimo įmonėje. 
 
Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė

Lapkričio 18d. A. Sabonio krepšinio centre vyko kasmetinis LMSA (Lietuvos moterų sporto asociacijos) organizuojamas renginys Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė.  Įvairiose sporto užduotyse varžėsi 120 priešmokyklinio ugdymo grupes lankančių mažųjų sportininkių. Taip pat moksleivės iš įvairių Kauno miesto mokyklų ir gimnazijų. Šiais metais Kodėlčiukų grupės mergaitės Luka, Adrija, Sofija, Kamilė ir Inesa įveikė visas šešias joms parengtas rungtis ir pasipuošė medaliais! Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Tėvelių suorganizuotos pramogos

Noriu pasidžiaugti šauniais Smalsučių grupės ugdytinių tėveliais ir pasakyti jiems visiems nuoširdų AČIŪ už pramogas.
Smalsučių grupės tėvelių pagalba paminėjome Šmėklines. Grupės ugdytiniai persirengė šventiniais kostiumais ir įsikūnijo į įvairius personažus. Tėveliai pasirūpino ne tik šventiniais kostiumais, bet ir šventine atributika: specialiai Šmėklinėms keptais kelių rūšių sausainiais, sultimis ir specialiais balionais. Tokios dienos progą skaitėme specialia pasaką. Vaikai buvo labai laimingi. Daug žaidė su balionais, šoko, dainavo ir linksminosi visi kartu.

 
Išvyka į Kauno Petrašiūnų biblioteką

Išvykos metu vyresnieji "Smalsučių" grupės ugdytiniai buvo supažindinti su lankymosi bibliotekoje tvarka, bibliotekos taisyklėmis ir galimybėmis skaityti įvairias knygeles tiek bibliotekos aplinkoje tiek namuose.

 
„Gražu, gausu, skanu, smagu“

Atkeliavęs ruduo atnešė į darželį šventę „Gražu, gausu, skanu, smagu". Vaikai žaidė įvairius žaidimus, dainavo daineles, gausiai vaišinosi rudens gėrybėmis.. Viską pamatysite fotogaleriojoje.

 
SVARBI INFORMACIJAI TĖVELIAMS!

Tai konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams.

Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. tėvai gali paskambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.

 

 
„Zuikučių“ grupės ugdytinių adaptacija

Smagu... smagu ir gera visiems – vaikams tėvams ir auklėtojoms. Šiais metais „Zuikučių“ grupę pradėjo lankyti 17  vaikučių, atvykusių iš 2 lopšelio grupių. Jau pirmomis dienomis jautėsi vaikų pozityvus nusiteikimas naujų pedagogų, tarpusavio bendravimo atžvilgiu. Vaikai lengvai ir ramiai, neišgyvendami sunkios adaptacijos momentų pradėjo aktyviai domėtis naujos grupės erdvėmis, priemonėmis, siūlomomis ir pačių pasirinktomis veiklomis.  Puiku, jog lapkričio mėnesio pradžioje galime pasidžiaugti pirmosiomis pozityvaus ugdymosi akimirkomis... Nuotraukos fotogalerijoje.


 
LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS
 
Sportas koridoriuje

Spalio 26d. vyko RIUKKPA inicijuotas renginys vaikams ir ne tik jiems "Sportuojantis koridorius". Iš sporto salės pabandėme persikelti į kitas erdves - darželio koridorius. Grupių auklėtojos labai pasistengė ir sportines užduotis parengė grupių rūbinėse, laiptinėse ir įstaigos koridoriuose. Ryte vaikai išbandė užduotis savarankiškai, vakare - su tėveliais. Įspūdžiai fotogalerijoje.

 
,,Geniukai“ ir ,,Smalsučiai“ dalyvaus projekte ,,Žaidimai moko“

"Antrus metus iš eilės lopšelio-darželio "Šilelis" penkiamečiai dalyvauja respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų  prevenciniame projekte "Žaidimai moko". Šiais metais "Geniukų" ir "Smalsučių" grupių vaikai žaidimų pagalba lavins erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslins ir tobulins smulkiuosius riešo ir rankų pirštų judesius. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Voveriukų darbai miške, lauke ir mieste

Rugsėjo mėnuo suteikė mums, "Voveriukams ", daug laiko praleisti lauke ir miške. Laiko veltui mes negaišom ir atlikom daug darbų - tyrinėjom aplinką, įvairią augmeniją, rinkom gamtinę medžiagą, žaidėm žaidimus ir krėtėm išdaigas. Net spėjom pasisupti. O grįžę į grupę karpėm ir klijavom matytus ir nematytus stebuklingus medžius. Sporto salėj buvom kaip tie rudeniniai lapai, nešami vėjo...Smagumėlis! Nuotraukos fotogalerijoje.

 
250 metrų bėgimas

Spalio pirmą savaitgalį švenčiama kūno kultūros ir sporto diena. Tad jau kasmet "Šilelis" kviečia Petrašiūnų ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinukus pažymėti šią dieną ir aktyviai dalyvauti akcijoje "250 metrų bėgimas". Oras buvo puikus: nelijo, švietė saulė, o vėjas mums - visai nebaisus. Vaikai išbandė trąsą kartu su auklėtojomis, o vėliau savarankiškai įveikė trąsą. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
NEMOKAMOS PASKAITOS TĖVELIAMS !!!!!!!

Gerbiami tėveliai,
Kviečiame į nemokamas paskaitas JUMS. Itin svarbu, įdomu, nemokama. Paskaitos organizuojamos adresu - KPKC, Vytauto pr.44 (prie Kauno autobusų stoties).

2017-10-12  17.30 nemokama paskaita „Prekyba žmonėmis“. Lektorė – I. A. Drulienė (Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos sk. spec.). 
2017-10-18   17.30 nemokama paskaita „Socialinis ir emocinis ugdymas ir mokinių pasiekimai“. Lektorė – Ž.Simonaitienė (Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos socialinė pedagogė)
Telefonai pasiteiravimui  - (8 37) 324061, (8 37) 324211

 
SPALIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

SPALIO MĖNESIO  RENGINIŲ  PLANAS

 
Rieda ratai rateliukai

Trečius metus iš eilės dalyvaujame akcijoje "Rieda ratai rateliukai" ir taip pažymime tarptautinę dieną be automobilio. Šiais metais riedėjo "Kodėlčiukų", "Smalsučių", "Voveriukų", "Zuikučių" ir "Geniukų" grupių vaikai. Labai džiaugiamės padidėjusiu saugos priemonių naudojimu (šalmai, alkūnių, kelių apsaugos ir t.t). Vaikams riedėti nesutrukdė ir pradėjęs lyti lietutis - kelias nedulkėjo tikrai. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Rugsėjo mėnesio renginių planas

2017 m.rugsėjo mėnesio renginių planas.

 
Pasaulinės orientacinio sporto dienos minėjimas

Gegužės 24d. "Zuikučių" ir "Geniukų" grupių vaikai susipažino su orientaciniu sportu. Vykome į Nemuno salą šalia Žalgirio arenos, į kurią paminėti pasaulinės orientavimosi sporto dienos susirinko apie 500 vaikų iš įvairių Kauno miesto ugdymosi įstaigų. Kiekvienas orientuotis panorėjęs vaikas turėjo žemėlapį, susipažino su juo, su komposteriu, ir tada jau bėgo ieškoti pasislėpusių žvėrelių (punktų). Trąsą mums padėjo įveikti orientacininkas Augustas.Šventės akimirkas galite pamatyti fotogalerijoje.

 
Šeimų edukacinis užsiėmimas „Smegenistai“
Balandžio mėnesį „Boružėlių“ grupėje buvo suorganizuotas  Šeimų edukacinis užsiėmimas „Smegenistai“. Vaikų patirtinį ugdymą papildė ugdytinių šeimų parodyti įvairūs eksperimentai. Prasidėję bandymai grupėje persikėlė į salę. Šaunu, jog eksperimentuose dalyvavo netik tėveliai, bet ir patys vaikai. Ačiū Šeimos už bendruomeniškumą.
 
Balandžio mėnesio renginių planas

2017 m.balandžio mėnesio renginių planas

 
Ačiū tėveliams už nuoširdų bendradarbiavimą ugdymo procese

Smalsučių grupės ugdytiniai yra dėkingi Skaistutės mamytei už labai įdomiai pravestą ugdomąją veiklą apie duonos gamybos technologiją namuose. Vaikai sužinojo kaip namuose išsikepti duonytę. Skanavo tam reikalingą namuose ruoštą raugą, sužinojo kiek laiko jis rūgsta, kaip ir iš kokių ingredientų jis sudarytas, iš ko sudaryta duonos tešla. Klausėsi apie duonos kepaliukų formavimą, kildinimą ir kepimą. Taip pat degustavo namuose keptos duonos. Veiklos metu vaikai ragavo įvairių pagardų, tokių kaip saulėgrąžos, moliūgų, sezamų sėklos, bet ugdytiniams skaniausia buvo Skaistutės mamytės iškepta šviežia duonelė. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Lietuvos Mažųjų Žaidynės

Visoje Lietuvoje kovo 27-29 dienomis vyksta "Lietuvos Mažųjų Žaidynės". Šįmet "Šilelio" varžovais buvo "Vaidilutės", "Klevelio", "Pagranduko", "Žiedelio" ir "Žilvičio" vaikų darželiai. Puikiai sekėsi  vaikams iš "Pagranduko", tad juos mes delegavome į II-ąjį žaidynių etapą. Su kuo ir nuoširdžiai sveikiname kolegas. Valio!

Kaip sekėsi žaidynėse galite pamatyti fotogalerijoje ir https://youtu.be/bLvRvsdd95g
 
Projekto "Sveikatinimo lobių beieškant..." 4 dalis
Šį kartą "sveikatos lobių" ieškojome padedami "Strakaliuko" šaunių trenerių Tomo ir Igno pagalba. Atidarėme "skrynią" ir radome daug judesio, džiaugsmo, emocijų, sveikatos stiprinimo  lobių. Dabar galvojam kur toliau trauksim gėrybių ieškoti....
 
Respublikinis Trikrepšio festivalis
Kovo 14-tąją dieną kaip ir 70-tyje Lietuvos ugdymo įstaigų, praūžė Respublikinis Trikrepšio festivalis. Sulaukėme svečių iš kitų Petrašiūnų ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir smagiai pasigalynėjome krepšinio aikštelėje, taip paminėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Be komandų kapitonų rungties, šįmet rankos taiklumą galėjo išbandyti ir komandų auklėtojos. Vaikai džiaugėsi galimybe išbandyti jėgas su draugais ir svečiais, iškovotais medaliais bei simbolinėmis vaišėmis.
 
Projekto "Sveikatinimo lobių beieškant..." III dalis
Šį kartą "zuikučiai" "sveikatos lobių" ieškojo batutų parke "Jump space". Ilgai laukta išvyka pasiteisino: lydėjo geros emocijos, fizinis krūvis (prakaitas, raudonai baltos dėmės skruostuose - sveikus vaikus išduodantys ženklai), juokas. Truputis nerimo (kur mano kojinės? ar čia mano spintelė?) į naudą (juk vaikai auga kasdien). Su viskuo "zuikučiai" susitvarkė! Valio! Norim dar! Daugiau emocijų galite rasti fotogalerijoje ir https://youtu.be/9piH03_eBAI
 
Kovo mėnesio renginių planas

2017 m. kovo mėnesio renginių planas

 
Žiemos varymas 2017
Smagiai  su Raganėlėmis vijome žiemą iš kiemo! Žinome daug dainų ir šokių. O jau vaišių gardumėlis!  Įspūdžiai fotogalerijoje ir https://youtu.be/6H7rURAt58A
 
Vasario-16-osios minėjimas

Gražiai paminėjome nacionalinę Lietuvos šventę Vasario-16-ąją, skirtą Lietuvos nepriklausomybei paminėti.  Šventės akimirkos fotogalerijoje ir https://youtu.be/lvVmxzThMpk.

 
Daug
"Zuikučiai" puikiai pasinaudojo žiemos teikiamais malonumais: tėvelių sukurtomis rogėmis ar čiuožynėmis iš antrinių žaliavų leidosi nuo kalniuko, išbandė slidinėjimą be slidžių bei ledo ritulį. Nuotaika puiki. Ačiū tėveliams už iniciatyvą ir palaikymą.
 
Vasario mėnesio renginių planas

2017 m. vasario mėnesio renginių planas

 
Ikimokyklinukų Žiemos olimpiada 2017

Sausio 18d. praūžė respublikinė "Ikimokyklinukų Žiemos olimpiada 2017", kurią organizuoja Kauno l/d. "Spragtukas". Vaikams teko įveikti keturias "olimpines" trasas: biatloną, ledo ritulį, rogučių sportą ir nusileidimą nuo kalno laisvuoju stiliumi. Kadangi jauniesiems olimpiečiams nebaisu nei sniegas, nei šaltis nei virusai, tai ir nuotaika puiki.

Fotoreportažą pamatysite fotogalerijoje.

 
2017 m. sausio mėnesio renginių planas

2017 m. sausio mėnesio renginių planas

 
Supervaikų Kalėdinis turnyras 2016

Puikiai praleistas laikas ir varžybos "Supervaikų Kalėdiniame turnyre 2016". Šį kartą varžėsi "Zuikučių" grupės vaikai su bendraamžiais iš "Rudnosiuko" ir "Drevinuko" ikimokyklinių įstaigų. Laimėjo visi!

Daugiau emocijų galite rasti fotogalerijoje ir https://youtu.be/QmbFP_vPuTk

 
Išvyka į Jakelio žvakių fabriką
2016.12.08 d. priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai keliavo į Jakelio žvakių fabriką. Jame  sužinojo kaip gaminamos žvakės, kokios jos gali būti ir net turėjo galimybę patys pasigaminti. Ekskursija pilna žinių, gerų emocijų ir dovanų!


https://youtu.be/efVIzk4pY-k

 
Piešimas šviesa

Fotografija - „Sugautos akimirkos menas“ - nerealu - piešėme šviesa. Vaikų įsivertinimo ir refleksijos čia buvo galima „vežimu vežti“. Visos bendruomenės vardu dėkojame Beno mamai.

 
2016 m. gruodžio mėnesio renginių planas

2016 m. gruodžio mėnesio renginių planas

 
Rudenėlio šventė

2016.11.05 d. vyko rudenėlio šventė. Vaikai kartu su įstaigos pedagogėmis atliko muzikinę pasaką "Turgaus šventė" (pagal N.Lapinskienę), lavino vaizduotę, muzikinius, ritminius įgūdžius. O turgaus aikštėje grojo daržovių orkestras, dainavo dainininkai, šoko sambą šokėjai kol kojos laikė, ir patikėkite, žiūrovų nebeliko. Jie susimaišė su šventės dalyviais... 

Šventės akimirkaos fotogalerijoje.

 
Tęsiasi respublikinis projektas "Žaidimai moko"

"Zuikučių" grupėje spalio 1d. prasidėjo ir tęsiasi  respublikinis projektas "Žaidimai moko". Nuotraukas pamatysite fotogalerijoje.

 
Projekto "Sveikatinimo lobių beieškant..." II dalis

Lapkričio 14d. "Zuikučių" grupė aktyviai leido laiką  projekto "Sveikatinimo lobių beieškant..." antroje išvykoje. Tai buvo smagiai ir judriai praleistas laikas PC Aropolis ten įsikūrusiame boulingo ir pulo centre. Vaikai sužinojo šio žaidimo taisykles ir jį išbandė, kam dar buvo netekę to padaryti su šeima. Daugiau emocijų galite rasti fotogalerijoje ir https://youtu.be/HT0RV3p8iRQ

 
Lapkričio 16 d. 18.00 val. paskaita-seminaras ,,Vaikų elgesio korekcija'
Gerbiami Tėveliai, informuojame, kad šių metų lapkričio 16 d. 18.00 val. įstaigoje bus vedama kviestino psichologo paskaita-seminaras ,,Vaikų elgesio korekcija'. Šioje paskaitoje bus paliesti labai aktualūs klausimai su netinkamu vaikų elgesiu bei galimais būdais ir formomis, kaip jį galima koreguoti. Lapkričio  2 d. mums, pedagogams, buvo pravesta ši paskaita. Garantuojame, buvo labai įdomu, efektyvu. Gavome nemažai naujos,svarbios ir informacijos ir pasiūlymų kaip elgtis sudėtingose bendravimo su vaikais situacijose. Šis seminaras apmokamas įstaigos lėšomis.Labai laukiame Jūsų atvykstant!
Pagarbiai,
administracija
 
2016 m. lapkričio mėnesio renginių planas

2016 m. lapkričio mėnesio renginių planas

 
Spalio 16-oji - pasaulinė maisto diena

Pasaulinė maisto diena švenčiama spalio 16d. Šią dieną siekiame atkreipti dėmesį į sveiką mitybą. Darželyje visi vaikai, padedami tėvelių, gamino salotas, ragavo ir jomis vaišinosi.

Kaip sekėsi gaminti ir valgyti galite pamatyti fotogalerijoje.
 
Kūno kultūros ir sporto diena
Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta 2008-aisiais. Pirmas spalio šeštadienis pasirinktas todėl. kad 1934 metų spalio 1dieną Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji valstybinė sporto įstaiga - Kūno kultūros rūmai. Jų tikslas - ugdyti sveiką ir išauklėtą. Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami sporto renginiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti visus žmones.
 
Rugsėjo 28d. "Zuikučių" grupės vaikai dalyvaudami projekte "Sveikatos lobių beieškant...", aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų ir formų ieškojo laipiojimo centre "Miegantys drambliai". Išties būta visko: ir "dingę" sportbačiai, ir išsiliejęs vandens buteliukas, ir pasislėpęs megztukas, tačiau laipiojimas kibiais atpirko viską, net baimės jausmą.
Kaip sekėsi šventėje galite pamatyti fotogalerijoje arba paspaudę šią nuoroda:
 
Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22-ąją - Tarptautinę dieną be automobilio - vaikai pasitiko energingai ir atsakingai.  Savo iš namų atridentas riedančias priemones statė į "garažus", specialiai paruoštas vietas, renginio metu dauguma dėvėjo apsaugas: šalmus, pirštines, antkelius. Taip pat kartojo eismo saugumo taisykles kelyje, mokėsi saugoti save ir savo draugus. Iškilmingame parade, demonstravo dviračius, triračius, paspirtukus, lėlių vežimėlius ir kitas priemones. Ypač audringai palaikė auklėtojų rungtyje lenktyniaujančias auklėtojas Rasą su Raimonda bei Aldoną su Violeta.

 
Rugsėjo - spalio mėnesių renginių planas

2016 m. rugsėjo - spalio mėnesių renginių planas

 
Žiūrėkite „

Birželio 1d. lopšelis-darželis "Žilvitis" pakvietė dalyvauti šventėje "Kaip Amsius draugų ieškojo" ir taip paminėti tarptautinę vaikų gynimo dieną. Vaikai leido balandžius, gelbėjo pasiklydusį Amsių su gelbėtojų tarnybos pagalba, bendravo su policijos pareigūnais, bei stebėjo UAB "Gelsauga"  tarnybinių šunų pasirodymą. Jie susirado daug draugų bendraudami ir leisdami muilo burbulus, dainuodami daineles.

 
Dziudo ir orientavimosi sportas

Gegužės 10 ir 11d. vyko projekto „Renkuosi, nes žinau“ etapai – sporto šakų pristatymai – dziudo ir orientavimosi sportas. Daug smagių emocijų vaikai patyrė ant tatamio. Ir gera žinia visiems, nes „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai savo dalyvavimu pažymėjo Pasaulinę orientavimosi sporto dieną bei siekė Pasaulio Gineso rekordo. Renginio metu buvo supažindinti su vietovės žemėlapiu, ieškojo punktų ir žinoma „atsižymėjo“. Įveikę užduotis vaikai vaišinosi ilsėdamiesi vaišėmis, o belaukiant draugų smagiai leido laiką įrengtoje lauko vaikų žaidimų aikštelėje.

 
Projektas „Renkuosi, nes žinau“ nuvedė vaikus net į Lampėdžius

Balandžio 26 d. projektas „Renkuosi, nes žinau“ nuvedė vaikus net į Lampėdžius, į buriavimo mokyklą „Bangpūtys“. Kelionė neprailgo, vaikai tikėjosi net plaukti valtimis. Tačiau oras mūsų nelepino (pūtė vėjas, lynojo). Bet ko nepadarysi dėl žinių! Treneris Kęstutis Janušauskas papasakojo apie irklavimo sporto šakas: baidarių ir kanojų, bei akademinį irklavimą. Ir kaip smagu buvo išgirsti, kad anglies pluošto irklai gaminami ne kur kitur, o Kaune ir mėgiami sportininkų profesionalų. Video rasite čia: https://youtu.be/CV5UKHaK-Zs

 
GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
PRIVALOMAS PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS
  • PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS – NUO VISUOTINIO PRIE PRIVALOMO
  • PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PASKIRTIS, TIKSLAS, SIEKIS
  • PRIEŠMOKYKLINIU UGDYMU  PLĖTOJAMOS VAIKO KOMPETENCIJOS
  • VAIKO PASIEKIMŲ IR PAŽANGOS VERTINIMAS
 
Ankstyvos Velykos sušildo žemelę

Balandžio 1d. darželyje vyko velykinis rytmetys „Ankstyvos Velykos sušildo žemelę“. Plačiau

https://youtu.be/h9grkTcGVaQ

 
DĖMESIO - LABAI SVARBI INFORMACIJA

Nuo šių metų rugsėjo 1d. priešmokyklinis ugdymas tampa privalomas! Gerbiami, Tėveliai, jei kam kyla šia tema klausimų bet kuriuo laiku skambinkite direktorės pavaduotojai Vaidai bendruoju telefonu 837 (45-71-52)  arba į mob. 864890448. Akcentuojame, jog 2016-2017 mokslo metams priimami į priešmokyklinę grupę tie vaikai, kurie gimę 2010 metais.Įstaigoje numatoma suformuoti 2 priešmokyklinio ugdymo grupes (viena iš jų mišri). Nors vaikučių skaičius pakankamas suformuoti šioms grupėms, tačiau šiai dienai yra galimybė į šias grupes priimti dar 3-4 vaikus.

 
Svarbi informacija

Tėveliams svarbi informacija dėl lopšelio-darželio „Šilelis“ veiklos vasarą bei vaikų priėmimo liepos mėnesį (užsidarius įstaigai) į kitas ikimokyklines įstaigas

 
2016 m. balandžio mėnesio renginių planas

2016 m. balandžio mėnesio renginių planas

 
Renkuosi, nes žinau VI etapas

Kovo 9d. B. Brazdžionio mokykloje vyko jau šeštasis projekto „Renkuosi, nes žinau“ etapas. Jo metu vaikai susipažino su labai įdomia kovų sporto šaka kyokushin karate. Treniruotėje ypač akcentuojama buvo garbinga kova, pagarba priešininkui, valios ugdymas ir sunkumų įveikimas. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Trikrepšio festivalis

Kovo 14d. “Šilelyje“ vyko tradicinis Trikrepšio festivalis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Festivalyje varžėsi ir rankų taiklumą bandė ne tik l/d. „Šilelis“ „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai, bet ir svečiai iš „Rudnosiuko“ bei „Drevinuko“ darželių. Kaip visada laimėjo gera nuotaika, draugystė ir emocijos... Nuotraukos fotogalerijoje.

 
„Kaziuko“ mugė

Kovo 10d. šurmuliavo „Kaziuko“ mugė. Vaikai ne tik šoko ratelį, bet patys pirko bei prekiavo. Keleta akimirkų iš mugės...

 
Koučingo popietės pedagogams
Šių metų vasario-kovo mėnesiais įstaigoje buvo organizuotos pedagoginės popietės, individualūs pokalbiai, diskusijos tema „Koučingas - kas tai ?- mokslas, menas, sritis?“ Nuomonių, klausimų buvo daug, įdomių ir įvairių. Šiek tiek priartėjome prie bendro suvokimo, jog koučingas - sudėtingas, įdomus, partneryste pagrįstas procesas, provokuojantis mąstyti, kurti; lavinantis klausymo, girdėjimo, gebėjimo paklausti įgūdžius; skatinantis patį žmogų susivokti,augti ir tobulėti... 
 „...Proga pasibeldžia dažnai, tačiau labai tyliai. Kol kaip akis išdegę lekiame link savo tikslo, nepastebime netikėtų ir nuostabių galimybių“ ( Stepheno Shapiro... citata iš Tomo Misiukonio Knygelės „Koučingo technikos“)
 
Mažųjų Olimpiada

Kovo 2d. „Kodėlčiukai“ varžėsi didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Mažųjų Olimpiada“. Rungtis teko estafetėse su bendraamžiais iš l/d. „Drevinukas“, l/d. „Čiauškutis“ ir Šančių l/d. O jų buvo net penkios. Nors sėkmės ir pritrūko, tačiau viso renginio metu buvo daug šypsenų, naujų draugų ir geros nuotaikos. Nuotraukos fotogalerijoje.

 

Kovo 1 d. l/d. „Šilelis“ „Voveriukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo penktajame projekto „Renkuosi, nes žinau“ etape ir išbandė Kauno sporto mokyklos meninės ir sportinės gimnastikos įrankius. Vaikai buvo sužavėti jaunųjų gimnasčių pasirodymais bei trenerių akrobatinių pratimų atlikimu. Tada patys išbandė įvairius prietaisus: teko eiti buomu, galynėtis su lygiagretėmis, šokti per ožį, kyboti laikantis žiedų. O taip pat teko atlikti pratimus su virve ir lanku bei parodyti kūno lankstumą. Grįžtant į darželį, autobuse vyravo tyla... Nuotraukos fotogalerijoje.

 
KOVO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

KOVO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
Kas yra laimė?

 

Šių metų vasario 1-12 d. vyko  bendruomenės projektas įstaigos mastu „Kas yra laimė?... Sau patinku ne už tai ką darau, o už tai koks esu...“ ( projektas orientuotas į koučingą – partneryste pagrįstą procesą, provokuojantį mąstymą ir kūrybiškumą, skatinantį pačiam susivokti ir mokytis...).
Su ugdytiniais buvo organizuoti įvairūs pokalbiai, pasitelkiant gebėjimo klausti ir išklausyti įgūdžius.Keletas akimirkų ir  vaikų minčių iš  organizuotų pokalbių... Nuotraukos galerijoje.

 

 
Piešiu Lietuvą

Vasario 17d. vyko rytmetys skirtas  Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti „Piešiu Lietuvą“.

Keletas akimirkų iš rytmečio...

 
Netradicinių sporto priemonių panaudojimas vaikų kūno kultūroje

2016m. vasario 9d. darelyje vyko vaikų kūno kultūros konsultacinio centro metodinis renginys "Netradicinių sporto priemonių panaudojimas vaikų kūno kultūroje". Jo metu neformaliojo ugdymo (kūno kultūra) mokytoja Zita Malinauskienė pristatė priemonę "ritinį-gyvatę". Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Konsultacijų grafikas ugdytinių tėvams 2016m.

Hello, your site is easy vulnerable, change login password please.  I just want to help you :)

 
VASARIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

VASARIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
Ketvirtasis projekto

Sausio 19 d. Kauno sporto mokykloje (Miško g.1) vyko ketvirtasis projekto "Renkuosi, nes žinau etapas" "Golfas". Jo metu "Kodėlčiukų" grupės vaikučiai ir juos lydinčios pedagogės smagiai mokėsi golfo žaidimo paslapčių. Vaikai susipažino su šios sporto šakos inventoriumi ir taisyklėmis, galėjo išbandyti jėgas, atlikdami parengtas užduotis. Smagiausia ir linksmiausia užduotis - mesti kamuoliuką į judantį taikinį! Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Trečiasis projekto "Renkuosi, nes žinau" etapas "Tinklinis"

Gruodžio 8d. Kauno sporto mokykloje, vyko trečiasis projekto "Renkuosi, nes žinau" etapas "Tinklinis". Visiems suprantama ir lengva užduotis - permesti kamuolį per tinklą - ne visiems vaikams buvo įveikiama, tačiau labai smagi. Ypač smagu rungtyniauti su kito darželio mažaisiais "tinklininkais"... Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Ramių ir šviesių Jums šv.Kalėdų ir Naujųjų Metų!!!

Kaip netikėtai metai baigiasi....

Tylos akimirka....laukai balti,balti...

Nutolsta rūpesčiai, sustingsta džiaugsmo aidas ir vėl prasideda Nauji.

Ramių ir šviesių Jums šv.Kalėdų ir Naujųjų Metų!!!

 
Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė

Lapkričio 21d. Sabonio krepšinio centre vyko Lietuvos moterų sporto asociacijos organizuotas renginys "Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė", kuriame darželinukių kategorijoje varžėsi 24 komandos ne tik iš Kauno, bet ir Kėdainių bei Radviliškio. Kauno l/d. "Šilelis" atstovavo puikios "Kodėlčiukų" grupės mergaitės - Urtė, Paulina, Lukrecija, Evita ir Miglė. Jos šauniai susidorojo su šešiomis užduotimis ir pelnytai laimėjo medalius!

 
Futbolas

Lapkričio 11d. Nacionalinėje futbolo akademijoje (Aušros g. 42) vyko antrasis projekto "Renkuosi, nes žinau" etapas "Futbolas". Jo metu kartu su treneriu Tomu leidome laiką sportuodami, žaisdami judriuosius žaidimus, mokėmės futbolo elementų. Ir mums puikiai sekėsi.... Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Rudenėlio rūpestėliai

Nuotraukos fotogalerijoje.

 
LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
Rieda ratai rateliukai

Minėdama Europos judriąją savaitę ir tarptautinę dieną be automobilio rugsėjo 22 d., jungtinė "Voveriukų" ir "Smalsučių" grupių vaikučių komanda dalyvavo respublikinėje šventėje "Rieda ratai rateliukai". Joje vyko linksma pramankšta su parašiutu, garbės ratas aplink darželį su paspirtukais ar dviratukais ir žinoma estafetės bei vaišės. Nuotrauko fotogalerijoje.

 
Krepšinis

2015m. spalio 27 dieną startavo projektas "Renkuosi, nes žinau", kuriame antrus metus iš eilės dalyvauja ir "Šilelio" priešmokyklinukai. Pirmasis projekto etapas "Krepšinis" vyko A.Sabonio krepšinio centre. Vaikai turėjo galimybę krepšinio elementų mokytis iš praeityje žinomo krepšininko Dariaus Sirtauto ir Egidijaus Samuolaičio. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
SPALIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

SPALIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
RUGSĖJO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

KAUNO LOPŠELIS – DARŽELIS „ŠILELIS“ RUGSĖJO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
Futbolas - šaunus žaidimas
Birželio 25 d. lopšelyje-darželyje "Drevinukas" vyko sportinė pramoga "Futbolas - šaunus žaidimas" skirtas specialiųjų poreikių vaikams sveikatos stiprinimo ir socialinei kompetencijoms plėtoti. Futbolo garbę teko ginti ne tik "Šilelio" vaikučiams, bet ir logopedei, ir kūno kultūros mokytojai.
 
Paskutinis dešimtasis projekto "Renkuosi, nes žinau" etapas "Irklavimas"

Birželio 10 d. Lampėdžiuose vyko paskutinis dešimtasis projekto "Renkuosi, nes žinau" etapas "Irklavimas". Jo metu vaikai susipažino su įvairiomis valčių rūšimis, stebėjo jaunųjų irkluotojų treniruotes, lygino irklus,  diskutavo su treneriais bei vaišinosi atsineštais skanumynais.

 
"Renkuosi, nes žinau" devintasis etapas

Birželio 8 d. projekto "Renkuosi, nes žinau" devintasis etapas vyko Kauno "Ąžuolyne". Visos kliūtys ir punktai buvo nedelsiant įveikti ir saldi poilsio pertraukėlė Dainų slėnyje.

 
UEFA GRASSROOTS DAY. FUTBOLIUKO FIESTA

"Kodėlčiukai" šėlo ir žaidė futbolą gegužės 21d. futbolo festivalyje "UEFA GRASSROOTS DAY. FUTBOLIUKO FIESTA"

 
"Renkuosi, nes žinau aštuntasis etapas "DZIUDO"

Gegužės 11d. A.Sabonio krepšinio centre vyko projekto "Renkuosi, nes žinau aštuntasis etapas "DZIUDO". Ant tatamio jėgas išbandė ir jaunieji "Šilelio" atletai.

 
Projekte „Vėtrungė mamai“

Balandžio 30 d. vyresniųjų grupių ugdytiniai prisijungė prie organizuojamo vaikų meninio ugdymo konsultacinio metodinio centro įgyvendinamo respublikinio vaikų meno projekto „Vėtrungė mamai“, skirto Motinos dienai

 
„Renkuosi, nes žinau“ VII plaukimo etapas

Balandžio 17 ugdytiniai dalyvavo projekto „Renkuosi, nes žinau“ VII plaukimo etape. Treniruotė vyko Vilijampolėje „Vilijos“ baseine. Vanduo, bandymas plaukti, vandens žaidimai suteikė daug teigiamų emocijų ir naujos patirties.

 
„Mažųjų olimpiada“ pirmasis etapas

Balandžio 16d. lopšelyje - darželyje „Malūnėlis“ vyko „Mažųjų olimpiados“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo  4 darželių ugdytiniai, kurie atsakingose komandinėse rungtyse išbandė savo jėgas

 
GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
BALANDŽIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

BALANDŽIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
Margučių linksmybės

Kupinas improvizacijos, vaikų saviraiškos, gamtos garsų ir džiugios nuotaikos praėjo Šv. Velykų rytmetys „ Margučių linksmybės”

 
„Renkuosi, nes žinau“ 6 etapas - kiokušin karate

Kovo 19 dieną vyko tęstinio projekto „Renkuosi, nes žinau“ 6 etapas - kiokušin karate. Profesionalūs meistrai ugdytinius supažindino su šios sporto šakos elementais...

 
Trikrepšio festivalis

Labai aktyviai ir organizuotai keturių  darželių komandoms buvo pravestas Lietuvos nepriklausomybei paminėti skirtas trikrepšio festivalis...

 
Sugrąžinkime vaikus į stadionus

Kovo - balandžio mėnesiais ugdytiniai dalyvavo LFF organizuojamame futboliuko projekte „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“. Lopšelyje darželyje „Drevinukas“ vyko ir pradinės treniruotės ir baigiamasis renginys.

 
Lietuva, Lietuvoje su Lietuva

Vasario 16-ąją paminėjome gražiu renginiu „Lietuva, Lietuvoje su Lietuva“.Šventės pradžią lydėjo susikaupimas ir rimtis, vėliau nuostabi vaikų suvaidinta lietuviška pasaka „Vištytė ir gaidelis“ . Šventę užbaigėme ritmingu ir labai energingu visų vaikų šokiu.

 
Golfas

Vasario 19d. „Smalsučių“, „Kodėlčiukų“, ir „Geniukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo projekto „Renkuosi, nes žinau“  V etape - golfas. Sostinės golfo klubas pristatė golfo žaidimą ikimokyklinio amžiaus vaikams: pateikė žaismingas užduotis, supažindino su šios sporto šakos inventoriumi, vyko žaidimo apmokymas grupelėmis.

 
KOVO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

KOVO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

 
„Sniego šventė“

Iškritus gausiam sniegui „Voveriukų“ ir „ Geniukų“ ugdytiniai suskubo į mišką.Ten buvo pravestas nuostabus sportinis renginys „Sniego šventė“ - suorganizuotos žiemos estafetės, čiuožynių ir rogučių lenktynės, sniego kasimo varžybos. Nepamirštos ir kūrybai skirtos užduotys - sniego dažymas įvairiomis dailės priemonėmis...

 
„Lašininio ir Kanapinio vaidai“

Vasario antroje pusėje vaikučiai išlydėjo žiemą. Užgavėnių renginį „ Lašininio ir Kanapinio vaidai“ lydėjo triukšmingas juokas, skambi muzika, daug blynų ir gera nuotaika...

 
„Renkuosi, nes žinau“ IV etapas

Sausio 21d. vyko projekto „Renkuosi, nes žinau“ IV etapas - gimnastika. Užsiėmimas vyko Kauno centro sporto mokykloje. Ugdytiniai patyrė nepakartojamus įspūdžius, buvo be galo susidomėję, susikaupę. Nuotraikos fotogalerijoje.

 
Vasario mėnesio renginių planas

Vasario mėnesio renginių planas

 
SAUSIO MĖNESIO RENGINIŲ PLANAS

SAUSIO MĖNESIO  RENGINIŲ  PLANAS 

 
Projekto „Renkuosi, nes žinau“ trečiasis etapas „Šachmatai“

2014m. gruodžio 5 d. lopšelyje - darželyje  „Vaidilutė“ vyko projekto „Renkuosi, nes žinau“ trečiasis etapas „Šachmatai“. Jo metu vaikai susipažino su šia įdomia sporto šaka ir jos taisyklėmis. Savo jėgas ugdytiniai galėjo išbandyti šachmatų lentoje. Pridėti visas nuotraukas.

 
Renkuosi, nes žinau

Įstaigos ugdytiniai  dalyvauja sportiniame projekte „Renkuosi, nes žinau“. Lapkričio 24d. vaikai aktyviai sudalyvavo II šio projekto etape - Jogos studijoje  Kaune. Jogos subtilybes „aiškino“ žymiausias Lietuvos Jogas - Vytis Zabulinas. Jogos užsiėmimo metu vaikai susipažino ir bandė patys atlikti įvairias Jogos asanas: „Varliukas“, „Kobra“,„Palmė“, ir kt. Ugdytiniai  patyrė daug džiugių akimirkų.

 
Skrisk žodeli žvirbleliu, grįžk su pasaka vaikų

Lapkričio 20d. „Smalsučių“ grupės ugdytinė Kamilė Jasulaitytė dalyvavo Kauno lopšelio-darželio „Malūnėlis“ suorganizuotame kūrybiniame renginyje „Skrisk žodeli žvirbleliu, grįžk su pasaka vaikų“. Kamilė buvo nuostabi...Tai ką ji tarmiškai papasakojo apie duonos kepalėlį.... sužinosime kituose įstaigos renginiuose. Ugdytinę  paskatino kurti, pasakoti ir tuo mėgautis vyr. auklėtoja Rasa-Eugenija Baušienė.

 
Rudenėlio šventės prisiminimai

Su vėjo taršomais lapais nuvilnijo ruduo, o su juo ir rudenėlio šventės prisiminimai...

 
Gruodžio mėnesio renginių planas

Gruodžio mėnesio renginių planas

 
Renkuosi, nes žinau

Priešmokyklinės „Smalsučių“ ir „Geniukų“ grupių ugdytiniai 2014m. dalyvauja Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų sportiniame projekte „Renkuosi, nes žinau“. Šių metu spalio 23d. vaikai aktyviai dalyvavo Sabonio krepšinio centro treniruotėje. Po supažindinimo su krepšinio sporto šaka vyko nuotaikingas apšilimas, vėliau rimti žaidimai su krepšinio kamuoliais, pabaigą vainikavo apdovanojimai Sabonio mokyklos ženkliukais.

 
Išvyka į Ryšių istorijos muziejų

Kodėlčiukų“ grupės ugdytinių išvyka į Ryšių istorijos muziejų. Vaikai dalyvavo muziejaus edukacinėje programoje „Nykštukas“ - stebėjo spektaklį, žaidė judriuosius žaidimus ryšių tema, džiaugėsi „važiavimu“ karieta patys išbandė įvairių senovinių ryšių priemonių veikimą.

 
Didžiuojamės Liucija

Ugdytinė Liucija lanko Mūsų darželio priešmokyklinę „Kodėlčiukų“ grupę. Mergaitė su dideliu noru ir meile lanko žirgyne organizuojamas treniruotes. Didžiuojamės Liucija ir jos pasirinkimu - tik labai drąsus, valingas ir atsakingas žmogus gali „susitarti“ ir „suvaldyti“ tokį gražų, energingą stiprų gyvūną.

 
Europos judėjimo savaitės bėgimas

Lopšelio- darželio „Šilelis“ vyresniųjų grupių ugdytiniai dalyvavo Europos judėjimo savaitės bėgime Kauno Humanitarinės mokyklos stadione. Nuostabi diena, didelė energija, teigiamos emocijos ir gražios akimirkos

 
Rugsėjo-spalio mėn darbo planas

Rugsėjo-spalio mėn darbo planas

 
Priešmokyklinukai apsilankė Lietuvos aviacijos muziejuje

Balandžio 29d. „Smalsučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių priešmokyklinukai apsilankė Lietuvos aviacijos muziejuje. Ugdytiniai turėjo galimybę susipažinti su muziejaus ekspozicija: unikalia B. Oškinio sklandytuvų kolekcija, Lietuvoje naudotais sportiniais lėktuvais, salėse ir lauko aikštelėse - su Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvais. Vaikus džiugino praktinis lėktuvo valdymas skrydžio imitatoriuje bei ekskursijos vadovo pasakojimas „Kodėl skrenda lėktuvas?“. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Šėlo patys mažiausieji

Balandžio 25d. šėlo patys mažiausieji „Mažylių“ grupės ugdytiniai. Renginio pradžioje kiekviena šeima prisistatė, sukurdama savo „Šeimos paveikslą“. Vėliau kartu su auklėtojomis ir savo tėveliais lopšelinukai šoko, žaidė sportinius žaidimus, improvizavo. Renginio tikslas - teigiamos vaikų emocijos ir gera „šeimyninė“ nuotaika - buvo pasiektas. Šaunu! Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Grupėje skambėjo vaikų dainos

Balandžio 24d. „Geniukų“ grupėje skambėjo vaikų dainos, gitaros garsai ir juokas. Renginys skirtas visai šeimai buvo be galo nuotaikingas. Čia vaikai ne tik koncertavo, improvizavo, bet ir padėjo auklėtojoms pravesti pramogą, tėveliams paskirstyti užduotis.O ir tėveliai „ne iš kelmo spirti“ - trypė, šoko, virėjų, policininkų ir net karalių vaidmenis kūrė. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Mano šeima

Balandžio 10d. „Boružėlių“ grupės suorganizuotoje pramogoje „Mano šeima“ galima buvo susipažinti su visais ugdytinių šeimos nariais. Parengti šeimų prisistatymai - fotonuotraukų stendai, muzikuojantys, dainuojantys ir šokantys vyresnieji broliukai ir sesutės, tėvelių idėjos žaidimams ir humoras - dar kartą priminė kokia svarbi vaikui šeima. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Gegužės mėnesio veiklos planas

Gegužės mėnesio veiklos planas

 
Renginys skatinantis draugystę

Balandžio 11d. „Zuikučių“ grupės ugdytiniams ir jų šeimoms buvo suorganizuotas renginys, skatinantis draugystę, santarvę, šeimos svarbą mažučio žmogaus gyvenime. Renginyje buvo daug šilumos, meilės, vaiko saviraiškos, tėvelių „sukurtų draugystės ir meilės pyragų“, džiugių bei susimąstymo akimirkų ir svarbiausia..... daug saldžių, šokoladinių svajonių.... Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Sutikome Šv. Velykas

Balandžio pabaigos šilumoje sutikome Šv. Velykas. Šventinio rytmečio šurmulyje pajautėme, jog ...„Vis šilčiau mus pasveikina saulė, žalią ranką jau tiesia beržai...“ Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Dėkojame Medeinai ir Einiui

Ugdytiniai Medeina Gričiūtė ir Einius Juostas lanko mūsų darželio priešmokyklinę „Kodėlčiukų“ grupę. Jie ne vienerius metus lanko Editos Daniūtės šokių studiją. Vaikučių trenerė Eglė Straleckaitė. Nuostabios akimirkos iš kviestinių varžybų „Sidabrinis sakalas 2014“ bei LSŠF reitingo varžybų „Liepsnojantis šokis 2014“. Dėkojame Medeinai ir Einiui už jų kantrybę, valią, tikrai nelegvą darbą bei gražias mums suteiktas šokių akimirkas.

 
2014m. balandžio mėnesio renginių planas

2014m. balandžio mėnesio renginių planas

 
Išvyka į Kauno miesto vaikų judesio užimtumo centrą „Strakaliukas“

Šių metų kovo 19 dieną „Smalsučių“ grupės ugdytiniams buvo suorganizuota išvyka į Kauno miesto vaikų judesio užimtumo centrą „Strakaliukas“. Užsiėmimą vedė profesionali lengvosios atletikos trenerė. Prie vaikų linksmybių ir judriosios veiklos prisijungė kūno kultūros mokytoja Zita Malinauskienė ir grupės auklėtoja Rasa - Eugenija Baušienė. Buvo be galo įdomu ir linksma.

 
Kauno ikimokyklinių įstaigų trikrepšio festivalis

Šių metų kovo 12 dieną mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvavo Kauno ikimokyklinių įstaigų trikrepšio festivalyje, kuris buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šio renginio tikslas- ugdyti vaikų psichologinę pusiausvyrą, ištvermę, valią, tvirtą charakterį.

 
Tūkstantis gražių žodelių - Lietuvėlei savo

Šių metų kovo 05-14 dienomis mūsų darželyje vyresniųjų grupių ugdytiniai dalyvavo įstaigos logopedės Daivos Kiškienės organizuojamame projekte „Tūkstantis gražių žodelių - Lietuvėlei savo“. Šio projekto tikslas- žadinti vaikų susidomėjimą gimtąją kalba, jos turtingumu, įvairove, lavinti vaikų iškalbą, tartį, išraišką, skatinti savęs kaip Lietuvos piliečio suvokimą ir pasitikėjimą savimi.

 
Visos grupės vykdė projektą „Įvairūs judrieji žaidimai grupėje“

2014m. vasario 24-28 dienomis visos grupės vykdė projektą „Įvairūs judrieji žaidimai grupėje“. Šio projekto tikslas - suaktyvinti fizinį vaikų aktyvumą grupėse. Mūsų darželyje ugdytiniai didžiąją dalį kūno kultūros užsiėmimų leidžia sporto salėje, tačiau po ilgos žiemos vaikų kojytės prašyte prašosi pajudėti daugiau ir aktyviau, todėl judėjimui buvo išnaudotos ir mažesnės erdvės. Šią savaitę buvo organizuojama labai daug judriosios veiklos, kiekvienai grupei teko sukurti po keletą sportinių žaidimų. 

 
Ugdytiniai apsilankė Kauno valstybiniame lėlių teatre

Kovo pradžioje vyresniųjų grupių ugdytiniai apsilankė Kauno valstybiniame lėlių teatre. Žiūrėjome premjerą „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“.

 
Užgavėnių šventė

Štai taip praūžė užgavėnių šėlsmas....

 
Mūsų ugdytinės GABRIELĖS PAULIUKOVAITĖS laimėjimas mieste

2014sausio mėn. dienomis Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje buvo suorganizuotas piešinių konkursas Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresniųjų grupių auklėtiniams ir priešmokyklinių bei pirmųjų klasių mokiniams „Slidus kelias“. Jame dalyvavo Mūsų įstaigos priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai. Vaikučiams talkino priešmokyklinio ugdymo pedagogės Raimonda Ruginienė ir Rasa Baušienė. Labai džiugu, jog iš tokio didelio būrio dalyvaujančių Kauno miesto moksleivių mūsų ugdytinė GABRIELĖ PAULIUKOVAITĖ tapo viena iš geriausių darbų laimėtoja ir sudalyvavo Kauno valstybinio lėlių teatro iškilmingame apdovanojimų renginyje.

 
Vasario 16-osios ir paminėjimas darželyje „Po Lietuvėlę keliavau, visus miestelius aplankiau ”

Mes visi savo širdy nešiojamės Tėvynę. Ji - tai miškai, pievos, upės, miestai, kalba ir mes, Lietuvos žmonės, kuriantys savo šalies gerovę. Vasario 16-oji - tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, dvasią ir viltį. Šiais metais darželyje kartu su ugdytiniais, akcentuodami Lietuvos regionus, juose vyraujančius papročius, tarmes ir kt. įdomius dalykus, l. įdomiai ir žaismingai paminėjome vasario 16-osios šventę.

 
Kovo mėnesio renginių planas

Kovo mėnesio renginių planas

 
Sveikatingumo dienų akimirkos

Labai svarbu darželyje sočiai, skaniai, laiku ir sveikai pavalgyti. Žmonės sako „Koks valgis, toks ir dalgis“... Skatinant į vaiką orientuoto ugdymo idėjas buvo labai svarbu, jog šias morkytes vaikučiai susitarkavo patys. Įdėtas į maisto gamybą „triūsas“ akivaizdus - ne taip skanu būtų buvę...

 
2014m. Sausio-vasario mėnesių renginių planas

2014m. Sausio-vasario mėnesių renginių planas

 
GRUODŽIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

GRUODŽIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

 

 
Originali rudeninės puokštės paroda „Rudens legenda“

Kaip visuomet aktyvių bendruomenės narių dėka buvo suorganizuota be galo originali rudeninės puokštės paroda „Rudens legenda“. Visoms šeimos (o jų buvo net 83) , prisidėjusioms savo kūrybinėmis idėjos prie šios nuostabios parodos, reiškiame nuoširdžią padėką...

 
Rudens šventė „Žemės spalvos“

Rudens šventė „Žemės spalvos“ dar kartą, kaip ir kiekvienais metais, mums priminė, jog visas gyvenimas, kaip ir žemė sukasi ratu. Kartojasi savaitės dienos, mėnesiai turi tuos pačius pavadinimus, o metų laikai gamtą nudažo vis tomis pačiomis spalvomis...

 
saviraiškos savaitės tema „Ar aš laimingas darželyje? “
Mūsų lopšelyje-darželyje spalio mėnesį buvo organizuojamos saviraiškos savaitės tema „Ar aš laimingas darželyje? “...

Su vaikais buvo organizuojamos įvairios veiklos - renginiai, užsiėmimai, žaidimai, viktorinos, diskusijos, pokalbiai tema „Ar aš laimingas darželyje“. Visa tai vyko grupėse, salėse, lauke bei kt. ugdymui(si) skirtose erdvėse .

Svarbiausias saviraiškos savaitės tikslas - išsiaiškinti, kaip vaikai jaučiasi MŪSŲ darželyje. 

 
LAPKRIČIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

Informacija prisegtuke.

 
RUGSĖJO - SPALIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

Informacija prisegtuke.

 
Dėl Viešųjų paslaugų vartotojų pasitenkinimo indekso apskaičiavimo metodikos patvirtinimo

Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministro 2009m. birželio 30d. įsakymu Nr. 1V-339 “Dėl Viešųjų paslaugų vartotojų pasitenkinimo indekso apskaičiavimo metodikos patvirtinimo”, kiekviena ugdymo įstaiga įpareigota atlikti vartotojų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis paslaugomis tyrimą ir skelbti tyrimo duomenis savo internetiniame puslapyje. 

TYRIMO METODIKA IR ORGANIZAVIMAS

Tiriamieji. Tyrimas atliktas 2013 m. birželio mėnesį Kauno miesto lopšelyje-darželyje „Šilelis“. 2013m. birželio mėnesį įstaigą lankė 75 vaikai (mėnesio lankomumo vidurkis). Tyrime dalyvavo 58 ikimokyklinę įstaigą lankančių vaikų tėvai.

 
2013m. gegužės mėnesio renginių planas

2013m. gegužės mėnesio renginių planas

 
Kauno miesto savivaldybėje

Mūsų darželio priešmokyklinėje grupėje ugdosi Benigna Ramoškaitė. Jos tėtis labai...labai svarbus mūsų miestui žmogus - Jis Kauno miesto savivaldybės mero patarėjas! Su didele pagarba priėmėme Benignos tėčio pasiūlymą pasisvečiuoti Kauno miesto savivaldybėje.

 
Stebėjome vaidinimą „Šeimynėlė iš didžiosios girios

Balandžio 16 d. vyresniųjų grupių ugdytiniai lankėsi Kauno valstybiniame lėlių teatre. Stebėjome vaidinimą „Šeimynėlė iš didžiosios girios“.

 
Sulaukėme gražaus laiko

Sulaukėme gražaus laiko - Šv. Velykų - atgaivos ir atsinaujinimo, šilumos ir šviesos, meilės, gėrio ir gamtos prabudimo. Šventei skirtame renginyje skambėjo dainos, vaikai rideno margučius, žaidė žaidimus. Visa tai buvo skirta žemei, medžiui, saulei... Aimirkos fotogalerijoje

 
2013 m. 2% paramos lėšų pervedimo tvarka

Dėkojame visiems, 2012 metais parėmusiems darželį 2011 metų pajamų mokesčio dalimi (iki 2%) ir kviečiame visus darželio bendruomenės narius skirti sumokėto pajamų mokesčio 2012-aisiais metais dalį mūsų įstaigai. Jei nuspręstumėte tai padaryti, prašome užpildyti prašymą, kad ši mokesčio dalis būtų pervesta Kauno lopšeliui-darželiui „Šilelis“.

Prašymo FR0512 v.2 formos E2 laukelyje nurodykite mūsų įstaigos kodą Juridinių asmenų registre 191636639.

 
Koks gražus mažytis mūsų kraštas

Lopšelyje -darželyje „Drevinukas“ 2013m. vasario 15d. - kovo 15d. buvo suorganizuota vaikų, tėvų ir pedagogų fotografijų paroda „Koks gražus mažytis mūsų kraštas“. Mūsų darželio ugdytiniai bei jų tėveliai aktyviai prisijungė prie šio gražaus renginio. Nuostabaus grožio fotonuotraukas parengė Urtės ir Beno Arlauskų tėveliai Ieva ir Pranas Arlauskai bei Emutės ir Vaivos Volskyčių tėveliai Rasa ir Evaldas Volskiai. Visuomet gera ir malonu kai gražias idėjas įgyvendina visa šeima.

 
Į atliekas pažvelkime kitaip

Kauno Moksleivių aplinkotyros centre nuo 2013 vasario 1d. iki 2013m. kovo 18d. vyko Kauno miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinių darbelių iš atliekų paroda - konkursas „Į atliekas pažvelkime kitaip“. Labai aktyviai dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio bendruomenės nariai. Originaliausių, meniškiausių kūrinių autoriai 2013-03-22 Pasaulinei Žemės dienai skirtoje šventėje „Skambėk pavasarėli“ buvo apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais.

 
Balandžio mėnesio įstaigos veiklos planas

Balandžio mėnesio įstaigos veiklos planas

 
Kaziuko mugė

Kiekvienų metų kovo pradžią papuošia triukšminga ir kvapni Kaziuko mugė. Šią mugė šiemet organizavome ir darželyje. Prekystaliai tiesiog lūžte lūžo nuo gardėsių, dirbinių ir kitų grožybių. Vaikučiai ne tik pirko, bet ir patys prekiavo, šoko, grojo, tarmiškai bendravo...

 
Dedu žodį prie žodelio ir kuriu eilutę savo

Kovo 8 d. priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės ugdytinės Viltė Dzemydaitė ir Benigna Ramoškaitė  dalyvavo l./d. „Vėrinėlis“ organizuojamame Kauno miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų Kūrybos eilėraščių konkurse „Dedu žodį prie žodelio ir kuriu eilutę savo“ . Mergaitės deklamavo savo kūrybos eilėraščius.

 
KOVO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

KOVO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

 
Užgavėnių šėlsmas

Užgavėnės - žiemos virsmo į pavasarį šventė, žiemos palydos ir pavasario žadinimas, mėsiedo laikotarpio užbaiga, linksma, triukšminga šventė. Šėlome,dūkome, juokėmės, skaniai valgėme ir mes...

 
Rimti ir atsakingi daržo sodinimo darbai

Rimti ir atsakingi daržo sodinimo darbai... Tuomet kai reikia pasodinti, pasėti ir žemelę palieti reikia daug energijos įdėti...Vaikučiai suvokė, jog nuo jų atsakingumo priklauso derliaus gausa....

 
Atsisveikinimas su eglute

Dar keletas akimirkų prie nuostabiosios žaliaskarės, dainų, žaidimų ir geros nuotaikos nestingo...

 
VASARIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

VASARIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

 
UGDYTINIŲ DALYVAVIMAS ĮSTAIGOS, MIESTO, RESPUBLIKOS MASTU ORGANIZUOJAMUOSE RENGINIUOSE 2012M.

Didžiausias 2012 metų laimėjimas - mūsų įstaigos ugdytinio Jokūbo Riboko, kuris sėkmingai sudalyvavo Respublikiniame Vilniaus moksleivių ir studentų laisvalaikio centro organizuojamame piešinių konkurse  „Piešiame sportą“ . Jokūbas  laimėjo garbingą trečią vietą.

- Pravesti grupėse ekologiniai veiklai propaguoti skirti  projektiniai paminėjimai pasaulinei sveikatos dienai,  be tabako dienai, pasaulinei be automobilio dienai, sveikos mitybos  ir kt. pan. pobūdžio dienoms. 

 
SAUSIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

SAUSIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ  PLANAS 

 
GRUODŽIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

GRUODŽIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ  PLANAS 

 
PARODOS IŠ ANTRINIŲ ŽALIAVŲ „GALVOJU ŽALIAI“ AKIMIRKOS

Kūrybingos, aktyvios bendruomenės narių (ypač šeimų) iniciatyva įstaigoje buvo organizuota nuostabaus grožio darbų paroda iš antrinių žaliavų „Galvoju žaliai“. Pagamintos priemonės stebino savo meniškumu, originalumu, netrūko nuotaikingų ir labai juokingų darbų. Dar kartą dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą šioje parodoje ir už teisingą požiūrį į vaikų- tėvų - pedagogų bendravimo ir bendradarbiavimo procesą.

 
RUDENS ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Kiekvienas metų laikas gražus, jei moki juo džiaugtis, įžvelgti gamtos grožį ir suprasti jos svarbą žmogui. Ruduo nuostabus, jis mus lepina gardžiais vaisiais, daržovėmis, miško gėrybėm, džiugina lapų spalvų vaivorykštėm, besiruošiančios ilsėtis gamtos alsavimu. Tokia nuotaika darželyje vaikučiai atsisveikino su vasara ir pagerbė rudenėlį

 
LAPKRIČIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

LAPKRIČIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

 
SPALIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

SPALIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS 

 

 
RUGSĖJO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS

RUGSĖJO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ  PLANAS

 
Ugdytiniai tėveliams padovanojo pavasarinės nuotaikos akimirkas

Gegužės 9d. „Smalsučių“ grupės ugdytiniai tėveliams padovanojo pavasarinės nuotaikos akimirkas. Vyko koncertinis renginys, kuriame bandėme tėvelius pradžiuginti savo gebėjimais. Vaidyba, savarankiškumo įgūdžiai ir kiti pramogos momentai tarsi parodė vaikų galimybes, apibendrino kompetencijų pasiekimus, atskleidė saviraiškos elementus.

 
Pramoginis - koncertinis ugdytinių renginys

Gegužės 2  dieną  vyko  pramoginis - koncertinis ugdytinių renginys „Zuikučių“  gr. tėvams. Nuostabiomis dainomis, šokiais, improvizacijomis ir iškalba siekėme tėveliams atskleisti vaikų gebėjimus, pasiekimus bei pažangą, kurią vaikučiai padarė per šiuos mokslo metus, praleistus „Zuikučių“ grupėje.

 
GEGUŽES MENESIO ISTAIGOS RENGINIU PLANAS

GEGUŽES MENESIO ISTAIGOS RENGINIU PLANAS

 
Mes puošiame, mylime, branginame žemę

Balandžio 25d. įstaigoje organizavome pramoginius - koncertinius  ugdytinių renginius „Voveriukų“ir „Geniukų“ gr.tėvams „Mes puošiame, mylime, branginame žemę“. Renginių turinys orentuotas į ekologiją, sveiką gyvenseną, meilę ir globą mūsų aplinkai. 

 
Saugau aplinką, saugau save

Balandžio 17d. organizavome sveikatingumo dieną, skirta ekologinei veiklai propaguoti „Saugau aplinką, saugau save ".Įkėlėme inkilus, tvarkėme aplinką, sodinime medelį

 
Žalieji žaidimai mažiesiems

 Balandžio 16d.dalyvavome  EKO konkurse, organizuojamam tarptautinio projekto ŽALIASIS KODAS „Žalieji žaidimai mažiesiems“. Ugdytiniai, padedant logopedei Daivai ir kūno kultūros mokytojai Zitai, aiškinosi  kaip ir kodėl gaminamas ekologinis žaidimas, jį pagamino patys.

 
Velykų kiškutis

Balandžio 10d. įstaigoje suorganizuotas ir pravestas Šv. Velykų renginys „Velykų kiškutis“.

 
BALANDŽIO MĖNESIO ĮSTAIGOS RENGINIŲ PLANAS
 
Žemės diena įstaigoje

Žemės dieną paminėjome ir įstaigoje...Visų grupių ugdytiniai, net ir patys mažiausieji, nuostabiai pagerbė mūsų mylimą Žemelę. Dainavo, šokome, vaidinome, dalinomės gera nuotaika...

 
Žemės diena su „Lutučiukais“

Aktyviai bendraujame ir bendradarbiaujame su vaikiško žurnaliuko „Lututė“ redakcijos atstovais, nuolat prisijungiame prie jų organizuojamų renginių, konkursų. Todėl buvome pakviesti į nuostabaus grožio „Žemės dienos“ renginį Kauno „Girstučio“kultūros rūmuose. Čia mūsų ugdytiniai susipažino su Kauno miesto meru, žemės ūkio ministru, žiūrėjo puikų koncertą, pristatė savo parengtą piešinį. Buvo smagu, įdomu, jautėmės reikalingi savo Žemei...

 
Šaltuko piešiniai

Dalyvavimas lopšelio -darželio „Klevelis“ vaikų dailės darbų parodoje „Šaltuko piešiniai “ 

 
Užgavėnių Šėlsmas

Užgavėnių Šėlsmas

 
Nepriklausomybės dienos paminėjimas

Nepriklausomybės dienos paminėjimas

 
Trijų karalių akimirka

Trijų karalių akimirka

 
Pagerinti ugdytinių mitybą

Nuo 2012m. vasario mėnesio įstaigoje pradėjome vykdyti remiamas mitybos programas:

„Pienas vaikams“ ir „ Vaisių vartojimo skatinimas 2010 - 2013m.“

Šių programų tikslas - pagerinti ugdytinių mitybą, ugdyti pieno gaminių, vaisių ir daržovių vartojimo įpročius“.

Parama skiriama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (nacionalinė parama).

 
Gamtos grožis ir jos globos dienos žiemą

Gamtos grožis ir jos globos dienos žiemą

 
2011m. vykusių renginių aprašai, ugdytinių pasiekimai, laimėjimai

2011 metų įstaigos ugdytinių dalyvavimas įstaigos, rajono, miesto organizuojamuose renginiuose, pasiekimai, laimėjimai

 

 
2011m. gruodžio mėnesio darbo planas

Informacija prisegtuke.

 
Nuorodos